Aiad ja postid

Graniitkividest aed koos akna ja draakoniga (2021)

 

Varakevadel, kui lumi sulas ja käed sügelesid aga ilmad veel ei võimaldanud kliendi objektidel töid alustada, võtsin ette oma koduse aia renoveerimise ja otsustasin puitlippidest aia asendada graniitkividest aiaga. Vundamendi kraavi kaevamisel selgus, et mulla kihi all paiknes täitepinnas, mille all oli kiht mulda ja selle all omakordakorralik savipinnas. Lõppkokkuvõtteks tuli kaevata ca meetri sügavusele enne kui sai hakata midagi tagasi panema. Vundmaendi kraavi põhja täitsin liivaga ning sealt edasi juba erinevad materjali jäägid (pisemad maakivid, poolikud tellised jne) mida nähtavale kohale panna ei sobi aga utiliseerida ka ei raatsi. Kivide vahele läks täiteks liiv, mille tihendamiseks kasutasin ohtralt vett (oma kaevu eelised).

Loe edasi...

Lõhutud graniitkividest väravapostid (2008)

 

2008a kutsuti mind ehitama maakividest aeda. Töö oli põnev ja väljakutseid pakkuv ning lisaks ka looduslikult väga kaunis kohas, järve kaldal. Aia väravapostid on laotud lõhutud graniitkivist. Sideaineks kasutasin lubjasegu, millele lisasin vähesel määral tsementi. Postide "mütsid" on samuti tehtu kokkusobitatud graniitkivi tükkidest ning mütsi tutiks said keraamilised (savi) pallid.

Loe edasi...

Maakivi postidega ja tellistest võlviga värav (2019)

 

2019a tekkis soov katsetada kuidas peavad vastu maakividest laotud postid kui neile laduda tellistsest kahekordne võlv. Katsetamiseks tuleb valida koht, kus tellija on väga sõbralik ning objekt poleks väga kaugel, et seda inspekteerimas käia ja sellel pidavalt silma peal hoida. Loomulikult on selliseks kohaks oma enda kodu.

Loe edasi...

Maakiviaed (2017)

Maakiviaed

 

2017a paluti mul teha ühe eramu tarvis maakividest piirdeaed. Tegemist on üsna tüüpilise lõhutud maakividest laotud aiaga. Ladumiseks kasutasin ebakorrapärase suurusega kive, mis muutis õige kõrguse hoidmise keerukaks. Iga kivi tuli hoolega sobitada, et posti kõrgused õiged saaks.

Loe edasi...

Põllukividest aed Karula järve ääres (2010)

 

2010a telliti mind laduma põllukividest aeda Viljandimaal, Karula järve ääres. Müüri ladumiseks kasutasin põllukive, mis korjasin samast lähedalt põllult. Kivide sideineks kasutasin seekord puhast tsemendisegu. Aia kogupikkuseks kogunes ca 50m. Aia ligikaudne kõrgus 1,6m.

Loe edasi...