Purskkaevud

Tallinna Linnahalli paekividest postament (2023)

 

2023a  kevadel laekus minu postkasti huvitav pakkumine, teha laguneva Tallinna Linnahalli soditud paekividest postament sinna samma kõrvale (kunsti projekti raames). Sellist võimalust ei avane igapäev ning haarasin võimalusest. Peale mõningast bürokraatiat lõime käed ja augustis hakkasime tööle. Kliendi soov oli eelistada kive, mis olid grafitiga kaetud ja paigutada nii, et värviga kaetud küljed jääks ikka nähtavale (nii on tänapäeval moodsam). Määritud kivid kogusime sealtsamast kõrvalt lagunenud müürist. Polnud vaja väga kaugelt otsida. Selliste kivide leidmine õnneks ei olnud väga keeruline. Kõik olid värgviga. Peaaegu. Kui oleks pidanud puhtaid kive eelistama, oleks tulnud materjali kusagilt kaugemalt otsida, kuhu noorus pole oma allkirja veel suutnud jätta. 

Et elu oleks veel lihtsam, valmistas tellija meile ka aluse ette. Meie vaevaks jäi ette antud jooniste järgi kive laduda. Vormistamise küsimus. Kivide sidumiseks kasutasime lubja ja tsemendi baasil segu mille kohapela ise segasime. Koos kivide mõõtu lõikamisega kulus meil ligikaudu poolteist nädalat pusimist ja valmis ta saigi. Kahjuks postament üksinda ei ole pildil väga fotogeeniline (kui linnud jälle laulma hakkavad ja puud lehte lähevad, leian aja, et pealinna külastada ning teen ka mõned klants pildid mis ka Sakala esikaanele sobiks). Sellel hetkel kui me objektilt lahkusime polnud ka veel kogu installatsioon valmis ja astmete mõte jääb sellelt pildilt tabamatuks.

Paekividest laotud postament Tallinna Linnahalli kõrval

 

Pildilt puuduvad postid ja katus, mis peaks paiknema postamendi taga. Katuselt voolav vihmavesi peaks langema postamendile ja tekitama kerge astmelise kose. Aga seda ainult halva ilmaga :).

Kahju, et TENET liiga vara filmiti. Võibolla oleks õnnestunud oma kätetööd ka kinos näha. Aga eks siis mõni teine kord.