Kiviehitised

Müüritööde kogemusi on üle 35a. lisaks üle15a. olen tegelenud maakiviladumisega. Olen võimeline laduma ja taastama erineva stiiliga maakivi-ja tellismüüritisi, mitte ükski ladumisstiil ei ole probleemiks. Kogemused on tulnud aastatega ja tehtud töödega. Laon ka puhastvuuki ning kasutan erineva värvitooniga segusi.

Segu valmistan tavaliselt ise kohapeal (üldjuhul puhas lubjasegu ja seda ka välitingimustes), sellisel juhul suudan anda ehitisele enam-vähem samasuguse segustruktuuri ja vana väljanägemise nagu ta kunagi on olnud. Vajadusel teostan ka puu- ja krohvitöid ning annan nõu ja soovitusi vanade ehitiste taastamisel.

Minu põhimõtteks on vanad ehitised taastada võimalikult originaalilähedasena ning uutel ehitistel lasta võimaluste piires fantaasial lennata. Valitava stiili lõplik valik jääb alati tellijale. 

Aastatel 2016-2017 võtsin osa ka Eesti Kunstiakadeemias toimunud Konserveerimise ja Restaureerimise kursusest, mille lõputöö kirjutasin Laatre mõisakompleksist, keskendudes Meierei hoonele, mille renoveerimisel ka käe külge panin.

Kursuse läbimine oli abiks tegevusloa taotlemisel (Tegevusloa number: VS 906/2017) mis võimaldab teha konserveerimis- ja restaureerimistöid müüritööde osas ka UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvatel objektidel (näit.Tallinna vanalinn ning kasvõi püramiidide taastamisel).

Tööde tellimiseks võtke minuga ühendust, lepime mahud kokku ja asume tööle.

 

 

Tekkis huvi?

Lisainfo või hinnapakkumise küsimiseks võtke minuga ühendust. Kas telefoni teel (+372 5698 7435), See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.või täitke allpool olev vorm ja võtan Teiega peatselt ühendust.